Christian Wenger Prezes Digital Switzerland

Doktor nauk prawnych, adwokat, partner w kancelarii adwokackiej

Christian Wenger specjalizuje się w prawie handlowym oraz gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prywatnych funduszy kapitałowych, venture capital oraz fuzji i przejęć. W pracy zawodowej najczęściej reprezentuje inwestorów instytucjonalnych i przedsiębiorców w ramach rund finansowania oraz przejęć przedsiębiorstw.

Pełni funkcję przewodniczącego oraz członka zarządu w różnych szwajcarskich i międzynarodowych firmach. W latach 2002-2016 Christian Wenger był członkiem Komitetu Wykonawczego SECA (Swiss Private Equity & Corporate Finance Association) oraz komisji Venture Capital and Seed. W ramach tych funkcji pracował pro bono na rzecz różnych projektów federalnych i kantonalnych, w ramach których wspierano młodych przedsiębiorców oraz promowano Szwajcarię jako dogodną lokalizację dla zaawansowanych technologicznie inwestycji.

W 2003 roku Christian Wenger założył Swiss Startup Invest, największą w Szwajcarii platformę wspierającą nawiązywanie współpracy pomiędzy startupami a inwestorami, na czele której pozostaje od tamtego czasu jako prezes.

W 2011 roku przy wsparciu Urzędu Miasta Zurych, Zürcher Kantonalbank oraz Swisscom uruchomił inkubator Blue Lion dla startupów z branży ICT oraz cleantech.

W 2015 roku, wraz z 20 szwajcarskimi firmami, uruchomił ogólnokrajową inicjatywę Digital Switzerland, której celem jest stworzenie w Szwajcarii jednego z głównych hubów cyfrowej innowacji i transformacji. W 2016 roku Digital Switzerland otworzyła w Zurychu Kickstart Accelerator oraz opublikowała Manifest Cyfrowy.

Christian Wenger studiował na Uniwersytecie w Zurychu, gdzie uzyskał tytuł doktora. Ukończył także studia podyplomowe LL.M. na Duke University Law School w Północnej Karolinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *