Partnerzy

Lista partnerów Polish-Swiss Innovation Day 2017

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, niedotowanym przez instytucje publiczne stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 180 członków i zrzesza większość firm szwajcarskich w Polsce. Aktualna lista członków jest dostępna na www.swisschamber.pl.

Misją Izby jest budowa sprzyjających warunków dla rozwoju polsko-szwajcarskich kontaktów gospodarczych. Cele to:
– Wspomaganie działalności biznesowej firm członkowskich,
– Reprezentowanie szwajcarskich inwestorów w Polsce i polskich w Szwajcarii
– Promocja i wspomaganie polsko-szwajcarskich stosunków gospodarczych
– Kształtowanie pozytywnego wizerunku wokół inwestycji szwajcarskich w Polsce i polskich w Szwajcarii

Switzerland Global Enterprise

Switzerland Global Enterprise (S-GE) z siedzibą w Zurychu jest oficjalną Szwajcarską Organizacją ds. Wspierania Handlu i Inwestycji. Swiss Business Hub Poland reprezentuje Switzerland Global Enterprise w Polsce. Oferujemy swoje usługi małym i średnim przedsiębiorstwom ze Szwajcarii i Lichtensteinu pomagając im w rozpoczęciu i rozwoju ich działalności biznesowej na terenie Polski. Swiss Business Hub Poland, dzięki lokalizacji przy Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie, korzysta z szerokiej sieci kontaktów i wiedzy ekspertów. Małe i średnie przedsiębiorstwa szwajcarskie mają dzięki temu możliwość bezpośredniego dostępu do najważniejszych polskich instytucji i organizacji ekonomicznych, społecznych, politycznych, naukowych i kulturalnych.
Swiss Business Hub Polska to również pierwszy adres do kontaktu dla polskich firm zainteresowanych inwestycjami w Szwajcarii. Udzielamy informacji o zaletach Szwajcarii jako lokalizacji na prowadzenie działalności gospodarczej oraz posiadamy wiedzę na temat gospodarki i otoczenia biznesowego w Szwajcarii. Ponadto, chętnie pomagamy w nawiązywaniu kontaktu z ważnymi instytucjami, organizacjami oraz ekspertami w Szwajcarii.

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej „ELKA”

Stowarzyszenie „ELKA” jest wiodącą polską organizacją pozarządową tego typu, która od lat koncentruje na działaniach związanych z budowanie mechanizmu współpracy nauki z biznesem, aktywizacja absolwentów i naukowców do przedsiębiorczości czy uzupełnianie programu studiów celem jeszcze lepszego sprostania wymogom gospodarki. Społeczność absolwentów Wydziału, którzy są aktywni zawodowo liczy grubo ponad 20 tysięcy osób. Natomiast Stowarzyszenie swoją aktywnością oddziaływuje znacznie szerzej, w tym na przedstawicieli innych wydziałów i uczelni.

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych jest największym wydziałem na Politechnice Warszawskiej i jednym z największych wydziałów ze wszystkich uczelni w Polsce, z ok. 4000 studentami wszystkich typów studiów i ponad 300 osobową kadrą akademicką. Korzenie Wydziału sięgają prac nad łącznością w powstałym w 1898r. Instytucie Politechnicznym. Obecnie Wydział posiada elitarną kategorię jednostki naukowej „A+” nadaną przez MNiSzW oraz regularnie zdobywa 1-sze miejsce wśród jednostek dydaktycznych kierunków elektronika i IT w rankingach redakcji miesięcznika “Perspektywy”.

Ciekawostką jest także fakt, iż pisarz Ian Fleming tworząc postać Ernsta Blofelda – głównego wroga Jamesa Bonda, opisał go jako absolwenta elektroniki na Politechnice Warszawskiej.

Jura

Od 1931 roku szwajcarska firma JURA rozwijała innowacyjne i ekskluzywne urządzenia do użytku domowego. Jako pionier w branży automatycznych ekspresów do kawy JURA od połowy lat 80-tych jest głównym graczem w sektorze automatycznych ekspresów do kawy. Aktualnie firma tworzy kompleksowe rozwiązania zarówno w segmencie urządzeń domowych jak i profesjonalnych urządzeń do biur i sektora gastronomicznego.

Franke

Od ponad 100 lat marka Franke jest synonimem jakości i innowacji w projektowaniu oraz produkcji systemów kuchennych, sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Franke jest ambasadorem szwajcarskiej jakości i precyzji, która wyróżnia zlewozmywaki i baterie, ale także okapy, płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki oraz sortowniki odpadów, produkowane przez firmę. Franke, z główną siedzibą w Aarburgu (Szwajcaria), posiada 72 oddziały zatrudniające około 9 tysięcy pracowników w 37 krajach. W Polsce firma działa od 1993 roku, ma własny nowoczesny zakład produkcyjny w Sękocinie Nowym pod Warszawą i znaczący udział w krajowym rynku zlewozmywaków.

Billennium

Billennium jest polską Firmą, która od ponad 13 lat rozwija innowacyjne usługi i produkty w obszarze IT.
Mamy ambicję zmieniać sposób, w jaki ludzie pracują i żyją, tworząc innowacyjne rozwiązania IT przynoszące radość i korzyść Klientom, a także nam samym.
Nasze działania przyczyniają się nie tylko do oszczędności finansowych, ale również poprzez promowanie idei minimalizacji zużycia papieru w firmach, mają pozytywny wpływ na środowisko.
Posiadamy bogate doświadczenie w zarządzaniu obszarami IT międzynarodowych korporacji oraz zespoły doświadczonych team liderów i projekt managerów.
Projekty i usługi IT realizujemy w Polsce, na terenie UE, a także w USA. Obecnie zatrudniamy ponad 350 specjalistów i posiadamy 4 oddziały w kraju: Warszawa – Centrala, Lublin – Centrum SMQA, Olsztyn i Bytom.
Jesteśmy certyfikowanym złotym partnerem Microsoft. Nasze projekty prowadzimy w oparciu o standardy: ITIL, ITSQB, PMI. Posiadamy certyfikat ISO 9001.